Víte, jak vyřešit, aby vaše děti ve škole snědly svačinu?

Také vás trápí, že vaše ratolesti nosí pravidelně svačinu ze školy nedojedenou nebo dokonce netknutou? Některé děti prostě potřebují k jídlu trochu více povzbudit. Dobrým nápadem, který se jistě uchytí, je jedlé nádobí.

  • Prostě svým dětem připravíte svačinu do jedlého nádobí a uvidíte tu změnu.

Nejprve se budou chtít pochlubit před kamarády, že mají něco výjimečného a poté je to začne bavit. Děti jsou prostě takové a chtějí na sebe upoutat pozornost za každou cenu.

54_bez-nazvu2

  • A tohle je přeci docela dobrý způsob, nemyslíte?

    • Navíc budete mít dobrý pocit, že děláte něco pro životní prostředí.
    • Nebudete muset používat jednorázové plastové talířky a kelímky.
    • Nahradí je jedlé talíře.

Všichni víme, že se nošení klasického nádobí pro děti nehodí.Velice často je buď někde zapomenou nebo rozbijí a také je asi nežádoucí jejich už tak těžkou školní tašku ještě více zatěžovat.

Co se nesní, přijde na kompost

Nádobí je vyrobeno ze zdravotně nezávadných pšeničných otrub. Je tedy vhodné i pro vegany nebo vegetariány. Celý výrobní proces probíhá tak, že se pšeničné otruby zahřívají a poté se zformují pod vysokým tlakem do žádané podoby. Zajímavostí je, že se z jedné tuny pšeničných otrub dá vyrobit až deset tisíc talířů a misek.

159_rrrzg

  • Myšlenka jedlého nádobí se může směle přidat k ostatním, které mají za úkol ochránit naši planetu před zbytečnými a nebezpečnými plasty.

Jestliže jedlému nádobí na chuť nepřijdete, pak není problém přidat ho do kompostu.Tam se rozloží už za jeden měsíc. A vy budete mít tedy nejen dobrý pocit, ale také kvalitnější hnojivo pro své rostliny. Největším problémem v oblasti plastových produktů určených pro konzumaci, byla plastová brčka. Ačkoliv jsou svou velikostí minimální, jejich stálé přibývání bylo velkým problémem. Můžete třeba začít právě s používáním jedlých brček. Jedlá brčka mají totiž ještě další možnosti, jak je využít. Dají se nastřádat a pak z nich uvaříte večeři.