Na co si dát pozor při výběru správného terapeuta

Dnešní doba je plná velikých změn, kritických období a situací, které nás dostávají na scestí. V takových chvílích je čím dál častější, že místo abychom splín zaháněli množstvím alkoholu nebo nicnedělání, vyhledáváme odbornou pomoc. Psychoterapie už není tabu jako tomu bývalo v předchozích letech. Chvála bohu, že to tak je! Žádný učený z nebe nespadl, a proto je někdy nejlepší se poradit o své životní situaci s odborníkem.

Jak si však vybrat toho správného?

  • Nedejte na doporučení známých. Každému vyhovuje něco jiného, každý má rád jiný přístup a každému z nás může být příjemné sdělovat své osobní problémy jinému typu terapeuta.
  • Nevzdávejte to hned po prvním neúspěchu. Zkusili jste jednou terapii navštívit a bylo to fiasko? Ať už to nedopadlo dobře kvůli terapeutovi, který se vám nelíbil nebo kvůli jeho technikám, které vám připadaly směšné, nevzdávejte to a zkoušejte nové lidi, nové přístupy.
  • Nic není zadarmo! Za služby se platí a psychoterapie není v tomto ohledu výjimkou. Ujasněte si proto ještě před jejím zahájením, proč jste se rozhodli terapeuta vlastně vyhledat, co od něj chcete a kolik jste za to ochotni zaplatit.