Domů / Novinky / Příprava a servírování čaje – jak na to?
Recenze Heureka
 

Příprava a servírování čaje – jak na to?

Příprava a servírování čaje – jak na to? - LéčivéMasti.cz ❀    Postavit vodu na čaj, hodit pytlík do hrnečku a čekat. Tento postup se stále více vzdaluje současným představám o servírování čaje, neboť stále více lidí ochutnává jakostní čaje, které vyžadují nejen správnou přípravu. Pití čaje je totiž pro mnohé jakýmsi obřadem, který si zasluhuje nejen kvalitní sortu čaje, ale taktéž to správné náčiní pro jeho servírování.

Čajové nádobí pro náročné

Chcete-li svým hostům připravit příjemný čajový dýchánek při odpolední návštěvě anebo zaujmout milovníka tohoto nápoje jedinečným dárkem, pořiďte čajové nádobí. Mezi to totiž nepatří pouze obyčejné hrnky na čaj, ale také do detailu malované a moderně laděné čajové soupravy. Ty jsou skvělou volbou v případě, že čekáte více hostů anebo si chcete užít pití čaje v opravdu tradičním duchu.  Sady na čaj tvoří převážně konvičky a šálky nebo malé hrnečky. Pořídit si ale můžete také jednoduchou porcelánovou konvičku, ke které náleží jeden šálek s elegantním podšálkem přesně pro vás. Opravdoví čajomilové ocení i keramické soupravy s ohřívákem, díky němuž zůstane váš oblíbený čaj stále teplý. Součástí sady může být i sítko na sypaný čaj, což je příjemný bonus pro začátečníky i pokročilé. Na oblíbenosti neztrácejí ani skleněné hrnky, šálky a skleněné konvice v neotřelém designu.

Ovocný, bílý, černý, zelený….

… a mnoho dalších. Ano, v dnešní době existuje obrovská spousta chutných čajů, jež se od sebe liší nejen přípravou, ale také způsobem servírování. Na tradiční černé čaje si pořiďte třeba barevné čajové konvice z litiny, které jsou opatřeny nerezovým sítkem. Při servírování ostatních čajů, jako jsou zelené čaje anebo bylinné směsi, nezapomínejte na ohřívák hodící se téměř pod každou čajovou konvici. V létě zase oceníte ledové čaje, které připravíte jednoduše tak, že vychladíte oblíbený čaj a pro servírování použijete džbán s vložkou na led.

Ať už se vrhnete na přípravu jednoduchého ovocného čaje anebo zkusíte složitější záležitost v podobě žlutých či bílých čajů, neopomíjejte ani čajové příslušenství, které může být zásadní pro dokonalý výsledek. Do příslušenství patří nejen všem známé a oblíbené čajové sítka či kleště, ale také filtry, držáky na filtry a další čajové lahůdky. Například Maté si nemůžete vychutnat originálněji než v latinskoamerickém stylu – budete k tomu potřebovat jakostní sypané Maté, dále vám nesmí chybět kalabasa (přírodní tykvová nebo keramická) a samozřejmě bombilla, speciální lžička na popíjení tohoto kofeinového moku. Čajoví fajnšmekři pak zajisté ocení i příslušenství na přípravu čaje Matcha – sem patří lžička z bambusu na Matchu anebo japonská metlička na šlehání čaje. Čajové příslušenství pak uzavírá nepostradatelné pomůcky, jako jsou přesýpací hodiny, důležité pro dobu luhování každého čaje.

Nezapomínejte na správné uskladnění čaje

Aby vám čaj dlouho vydržel čerstvý, budete potřebovat také skleněné dózy, které pojmou sypané i sáčkové čaje a navíc se stanou ozdobným prvkem vaší kuchyně. Tyto dózy jsou vhodné rovněž na koření nebo kávu a díky speciálnímu uzávěru udrží všechny potraviny skutečně čerstvé a plné vůně. Na první pohled se může zdát, že uvařit dobrý čaj a připravit ho opravdu správně, je složitá věda. Nenechte se odradit a dejte popíjení čaje nový rozměr. Inspirujte se jinými kulturami, které považují čaj za národní poklad a přesně tak k jeho přípravě a servírování přistupují. Sami pak uvidíte, že se pro vás popíjení čaje stane chvilkou odpočinku, při kterém zapomenete na rámus okolního světa. 

Proč nakupovat u nás

Facebook

Odebírat newsletter

Jsme tu pro Vás

Zboží skladem
připravené pro Vás

Věrnostní program
každý nákup počítáme

Poštovné zdarma
při objednávce nad 1500kč

Bezpečný nákup
u nás vše důkladně hlídáme

Levné poštovné
poštovné už od 9 Kč !

 

Chcete dostávat 1x měsíčně zajímavé nabídky ?
Tak neváhejte přihlašte svůj email k odběru  a 
čerpejte výhody pro věrné zákazníky.

 775 448 775

Každý den 8 - 20 hod. jenom pro Vás

      Vám zaručuje...

Ten nejlepší a nejpohodlnější nákup.
Nebudete-li spokojeni,
vrátime Vám peníze!