Domů / Novinky / Naučte se správně masírovat krk, hlavu a záda
Recenze Heureka
 

Naučte se správně masírovat krk, hlavu a záda

Naučte se správně masírovat krk, hlavu a záda - LéčivéMasti.cz ❀    Říká se, že pravidelná masáž je lepší než krabička s léky. A je to pravda! Pokud i vás trápí časté a nepříjemné bolesti hlavy, krku či zad, pak je tento článek určen přesně vám. Masírovat se můžete v pohodlí domova, aniž byste platili za drahé masáže v salonech. A protože každému není příjemný dotyk cizích rukou na těle nebo patří do ostýchavější skupinky lidí, pak stačí zvolit správné hmaty, kvalitní kosmetické a masážní přípravky a užívat si úlevu od nesnesitelných bolestí v pohodlí domova.

Masáž hlavy jako prevence

Bolesti hlavy mohou způsobit nemoci, oslabení anebo uspěchaný moderní životní styl, který doprovází ve velké míře stres, nedostatek spánku a dlouhé hodiny prosezené u televize nebo před obrazovkou počítače. Nejprve je potřeba určit příčinu bolesti hlavy, aby měla masáž efektivní účinek. Proto si nejprve sami odpovězte, z čeho vaše bolesti nejspíše plynou a zda je nutné vyhledat odbornou pomoc. Skvělou metodou, jak ulevit bolavé hlavě, je například indická masáž, která probíhá vsedě. Požádejte partnera či kamarádku, aby vám s domácí masáží hlavy pomohli. Posaďte se, nepřekřižujte ruce a zhluboka dýchejte. Indickou masáž hlavy začínejte v oblasti šíje, kde palci nebo celou dlaní uchopte trapézový sval šíje a hrňte svalovinu od lopatky nahoru až dopředu. K masáži můžete použít kvalitní masážní oleje s různými extrakty. Nezanedbávejte ani krk. Kmitavými pohyby veďte na krku pohyby až týlní kosti a příliš netlačte. Masáž by neměla způsobovat bolest, nýbrž uvolnění a pocit lehkosti. Při masáži se vyhněte přední části krku, kde se nachází citlivé lymfatické uzliny. K masáži hlavy neodmyslitelně patří masírování samotné hlavy. K tomu můžete využít voňavé oleje, které vám uleví a naprosto omámí svou vůní. Doporučuje se především kokosový olej, který zpevňuje a vyživuje vlasy.  Samotné masírování hlavy zvládnete i sami. Znáte přeci ten skvělý pocit, když si dáte do vlasů kvalitní šampon, vjedete prsty do vlasů a oddáváte se krouživým pohybům. Při masírování neopomeňte ani uši a obličej. Dvěma prsty, nejlépe prsteníčkem a prostředníčkem, stlačujte obočí od kořene nosu do stran a dále body kolem obočí, lícních kostí a čelisti. Domácí masáž hlavy pak zakončete lehkými krouživými pohyby na spáncích. Uši stačí jemně promačkávat a brzy ucítíte příjemný pocit uvolnění od napětí i stresu.

V hlavní roli krk

Ztuhlost a napětí se může objevit také v oblasti krční páteře, proto nezapomínejte pečovat také o svůj krk, abyste předešli bolestem a šumění uší a únavě očí. Opět budete potřebovat dobrou kosmetiku, za vyzkoušení rozhodně stojí masážní svíčky. Ty jsou vyráběny s vysokým obsahem bambuckého másla, esenciálních olejů a smyslných vůní. Vyzkoušet můžete třeba orientální svíčku, která vám dodá novou energii anebo svíčku s konopím pro vláčnou a vyživenou pokožku. Po rozehřátí svíčky a aplikaci v oblasti krku stačí už jen jemným tlakem ulevovat krčním svalům. Aby byla masáž skutečně účinná, pak stáhněte lopatky hodně k sobě, ramena vytáhněte co nejvýše, poté je nechte poklesnout a zcela se uvolněte. Opakujte několikrát a uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrození. Se ztuhlou krční páteří vám pomůžou i další pomocníci. Oblíbený je nejen u sportovců například sportovní masážní olej, který zlepší žilní i krevní oběh a uvolní psychické napětí. Při masáži krku vždy pracujte s pravou rukou na levé straně a levou rukou na pravé straně krku či ramen. Prsty uchopte kůži na zadní straně krku a masírujte krouživými pohyby od ramen až ke spodině lebeční. Pro masáž namožených svalů, šlach nebo při únavě pak sáhněte po tradičním přírodním prostředku, jakým je například kostivalová mast. Ta vám uleví a zregeneruje unavené a namožené svaly i klouby.

Masáž zad nejen od profíka

Masáž zad by měla být součástí života každého jedince, který trpí bolestmi, sedavým zaměstnáním nebo naopak dlouho stojí, potýká se se stresem anebo se aktivněji věnuje pohybu. Pro dokonale účinnou masáž, ať už v masérském salonu nebo doma, je důležité nejprve zahřát záda, třeba nahřátým ručníkem, lávovými kameny nebo můžete použít nahřívací polštářky) a poté v rukách zahřát i masážní olej či krém. Masáž zad by pro vás nikdy neměla být bolestivá, naopak byste měli cítit především uvolnění a harmonii. Doma vás může namasírovat partner či manžel a vytvořit tak mezi vámi opět kouzelné souznění a společnou chvilku oproštěnou od denních starostí. Vždy je potřeba provádět masáž od hýždí směrem po páteři nahoru. Bolesti vám mohou odeznít také po masírování horní části hýždí, protože svaly zde mohou být zkrácené. Dokonalou atmosféru masážního salonu vám pomohou dotvořit svíčky a příjemná relaxační hudba. Při masírování směrem ke krku používejte většího tlaku, naopak cestou zpět k hýždím spíše pokožku hlaďte. Mezi domácí používané hmaty patří krouživé pohyby, masírování palci, předloktím, jemné válení nebo hnětení rukama. Nezapomínejte, že masáž vás nemusí stát spoustu peněz a přesto vám může ulevit v pohodlí domova. Stačí zapojit svou drahou polovičku a užívat si ty nejkrásnější dotyky od vlastního maséra či masérky. 

Proč nakupovat u nás

Facebook

Odebírat newsletter

Jsme tu pro Vás

Zboží skladem
připravené pro Vás

Věrnostní program
každý nákup počítáme

Poštovné zdarma
při objednávce nad 1500kč

Bezpečný nákup
u nás vše důkladně hlídáme

Levné poštovné
poštovné už od 9 Kč !

 

Chcete dostávat 1x měsíčně zajímavé nabídky ?
Tak neváhejte přihlašte svůj email k odběru  a 
čerpejte výhody pro věrné zákazníky.

 775 448 775

Každý den 8 - 20 hod. jenom pro Vás

      Vám zaručuje...

Ten nejlepší a nejpohodlnější nákup.
Nebudete-li spokojeni,
vrátime Vám peníze!