Domů / Novinky / Jak připravit teplý a studený ibiškový čaj
Recenze Heureka
 

Jak připravit teplý a studený ibiškový čaj

Jak připravit teplý a studený ibiškový čaj - LéčivéMasti.cz ❀    Čaje nejsou jen neodmyslitelnou součástí odpočinku a uvolnění, ale také očisty, detoxikace a ozdravování těla. Na trhu existuje široká nabídka známých i exotických druhů čajů, které mají své charakteristické vlastnosti. Mezi netradiční, ale zato velmi účinné čaje lze bezesporu zařadit ibiškový.

Ibišek se v přírodě vyskytuje ve formě keřů, ale i bylin, které jsou jasně rozpoznatelné díky velkým a jedinečně zbarveným květům. Jeho využití je velice rozmanité – od okrasných rostlin, přes potravinu až po textil nebo truhlářství. Stejně jako jeho pestré využití jsou i jedinečné účinky a chutě, které si můžete díky kvalitním variantám dopřávat každý den.

Jak na přípravu?

Abyste si dokonale vychutnali šálek ibiškového čaje, je zapotřebí mít kvalitní a ničím nešizený ibiškový čaj. Jedině takový rozvine naplno svou vůni, chuť a také účinky na organismus. Samotná příprava je velice jednoduchá. Pokud lahodíte více teplému čaji, pak je postup téměř stejný jako u běžného porcovaného nebo sáčkového čaje. Jednu až dvě lžičky čaje zalejte jednou a půl deci vroucí vody a ponechte zhruba 5-8 minut vyluhovat. Pokud zvolíte ibiškové květy, pak je nechte vyluhovat 5-10 minut. Poté čaj stačí už jen přecedit. Použít můžete praktické sítko anebo sypaný čaj vložit přímo do ozdobného a praktického uzavíratelného sítka různých tvarů a provedení. Aby se do čaje uvolnilo co nejvíce účinných látek, je nutné dodržovat alespoň minimální dobu luhování. Čím déle necháte čaj luhovat, tím bude silnější.

Studený ibiškový čaj, který je ideální zejména pro osvěžení v horkých letních dnech, se připravuje obdobně. Čaj zalejte uvedeným poměrem vroucí vody, necháte vyluhovat po doporučenou dobu a scedíte. Pak už nezbývá nic jiného než počkat, až se vychladí. Ibiškový čaj je možné doslazovat medem nebo spojit například s ledem a mátou a vytvořit si tak opravdu vydatný a zdravý ledový čaj, který povzbudí nejen v letních dnech. Studenou variantou ibiškového čaje zajisté překvapíte i návštěvu. Vychlazený čaj stačí nalít do sklenic, přidat citron a po okraji vytvořit ozdobnou cukrovou krustu.

 

Voňavé zdraví, kterému propadnete!

Ať už koupíte čaj z ibiškových květů nebo bílý ibišek, můžete si být stoprocentně jisti, že jeho účinky pocítíte velice brzy. Ibišek je považován za nejúčinnější bylinu v boji s vysokým krevním tlakem a rovněž se výrazně podílí na správné funkci cévní soustavy. Mezi jeho další pozitivní účinky patří stimulace paměti, redukce nadváhy, odstranění únavy, stresu a napětí. Díky účinným látkám známým jako antokyany je komplexně posilována funkce cév a kolagen, který je základní hmotou buněk, tkání a v neposlední řadě již zmiňovaných cév.

Pravidelným pitím tohoto lahodného červeného moku dosáhnete skvělých čistících účinků. Antokyany mají totiž také silné antioxidační účinky, které napomáhají čištění těla od volných radikálů, jenž se podílí například na vzniku srdečních nemocí nebo rakoviny. Při přípravě rozhodně nezapomínejte na kompletní čajový servis, se kterým bude požitek z pití čaje ještě silnější. Pokud si tedy chcete dopřát každodenní dávku zdraví s omamnou vůní a chutí, pak je ibišek nejlepší volbou!

 

Proč nakupovat u nás

Facebook

Odebírat newsletter

Jsme tu pro Vás

Zboží skladem
připravené pro Vás

Věrnostní program
každý nákup počítáme

Poštovné zdarma
při objednávce nad 1500kč

Bezpečný nákup
u nás vše důkladně hlídáme

Levné poštovné
poštovné už od 9 Kč !

 

Chcete dostávat 1x měsíčně zajímavé nabídky ?
Tak neváhejte přihlašte svůj email k odběru  a 
čerpejte výhody pro věrné zákazníky.

 775 448 775

Každý den 8 - 20 hod. jenom pro Vás

      Vám zaručuje...

Ten nejlepší a nejpohodlnější nákup.
Nebudete-li spokojeni,
vrátime Vám peníze!