Domů / Novinky / Zázrak jménem kokosový olej
Recenze Heureka
 

Zázrak jménem kokosový olej

Zázrak jménem kokosový olej - LéčivéMasti.cz ❀    I když by se mohlo zdát, že používání kokosového oleje, ať už jako kosmetického přípravku nebo netradiční suroviny v kuchyni, patří mezi novodobé a vcelku čerstvé hity, pravdou je, že jeho speciální účinky a využití je lidem známo již několik stovek let. Víte, jak se vyrábí kvalitní kokosový olej, který tělu opravdu poskytne celou řadu důležitých látek a vitamínů.

Způsob výroby určuje kvalitu

Výroba kokosového oleje zahrnuje několik variant, které se liší výsledkem. Vůbec nejlepším způsobem je zpracování tradičními způsobem a tedy lisováním za studena. Kokosová masa nebo chcete-li dužina, je mechanicky lisována, přičemž získaná hmota je ještě odstředěním zbavena cukru. Touto metodou je získáván opravdový a nefalšovaný kokosový olej. Další možnost zpracování zahrnuje rychlé sušení kokosové dužiny a následné mechanické lisování oleje. Rovněž takto lze získat panenský kokosový olej.

V současné době lze říci, že mnoho výrobců přechází k výrobě tzv. rafinovaného kokosového oleje. Sušená kokosová hmota neboli Kopra je mechanicky lisována, ale vzhledem k tomu, že sušení neprobíhá řízeným procesem v hygienických podmínkách, následují další procesy, které značně snižují výslednou kvalitu oleje. Vylisovaný olej musí projít čisticím procesem, což zahrnuje použití řady chemických látek a vysokých teplot.

Exotická vůně kokosového těla

Pokud tedy chcete své tělo obohatit, pak rozhodně vybírejte produkty, které byly vyrobeny klasickým způsobem lisování. Jen tak svému tělu dopřejete živiny, vitamíny a neocenitelné zdraví. Kokosový olej působí blahodárně na imunitní systém nebo trávicí systém a snižuje riziko onemocnění cévními či srdečními chorobami. Kromě toho má až zázračné účinky na kožní problémy jako je akné nebo ekzémy, zabraňuje stárnutí kůže a v neposlední řadě umí pomoci i v případě nadváhy nebo naopak podváhy. Pořiďte si například kokosový olej 100 ml v balení, které vám vydrží dlouho! Kokosový olej můžete používat jako tělový krém a nechat jej působit zvnějšku svou okouzlující vůni a účinky po celý den.

Samozřejmě existuje také jednoduchý způsob, jak využít i síly oleje zevnitř. Kokosový olej se skvěle hodí do kuchyně a využijete jej ve studené i teplé kuchyni. Ochutit tak můžete saláty, dresink nebo zeleninový talíř, ale také upéct chleba, palačinky, lívance, bábovky či připravit vynikající večeři plnou masa. Pro použití v kuchyni zajisté využijete větší balení kokosového oleje buď v balení 300 ml nebo 700 ml.

Vaření bez kompromisů

Jedním z oblíbených receptů jsou klasické pečené brambory. Očištěné a rozpůlené brambory stačí potřít kokosovým olejem a nechat zapéct. Brambory pak můžete dochutit například bylinkami. Při pečení můžete kokosovým olejem nahradit máslo nebo klasický rostlinný olej. Nejenže uberete na kalorické vydatnosti, ale také dopřejte svým smyslovým buňkám jedinečnou vůni. Chutím ani kulinářské fantazii se meze nekladou!

Připadá vám kombinace masa a kokosu jako nemožná či nechutná? Pak je na čase objevit zcela nový rozměr chutí. Osolené a mírně opepřené krůtí nebo kuřecí maso osmahněte na kokosovém oleji. Pak můžete přidat vodu a mléko a nechat maso změknout. Pak stačí směs zahustit jíškou, přidat trošku smetany a dochutit dle libosti. Úspěch je zaručen! Podlehněte i vy omamné vůni kokosu, jeho blahodárným účinkům na tělo i mysl a vyzkoušejte, jak dokáže kokosový olej v kuchyni vylepšit každý pokrm!

Proč nakupovat u nás

Facebook

Odebírat newsletter

Jsme tu pro Vás

Zboží skladem
připravené pro Vás

Věrnostní program
každý nákup počítáme

Poštovné zdarma
při objednávce nad 1500kč

Bezpečný nákup
u nás vše důkladně hlídáme

Levné poštovné
poštovné už od 9 Kč !

 

Chcete dostávat 1x měsíčně zajímavé nabídky ?
Tak neváhejte přihlašte svůj email k odběru  a 
čerpejte výhody pro věrné zákazníky.

 775 448 775

Každý den 8 - 20 hod. jenom pro Vás

      Vám zaručuje...

Ten nejlepší a nejpohodlnější nákup.
Nebudete-li spokojeni,
vrátime Vám peníze!