Domů / Novinky / Rašelinové koupele – vyzkoušejte v pohodlí domova
Recenze Heureka
 

Rašelinové koupele – vyzkoušejte v pohodlí domova

Rašelinové koupele – vyzkoušejte v pohodlí domova - LéčivéMasti.cz ❀    Rašelina – jeden z mnoha darů lidmi využívaný již po staletí, můžete i dnes sledovat jako součást lázeňských procedur. Ač rašelina na první dojem působí spíše jako nevzhledné bahno, je opravdovým pokladem pro zdraví a relaxaci každého jedince. Abyste ale objevili účinky rašeliny, nemusíte navštěvovat lázně nebo platit drahé procedury. Vyzkoušejte koupel z rašeliny u vás doma a přesvědčte se o blahodárných účincích na vlastní kůži!

Zpátky do čtvrtohor

Organická hmota, jak dnes známe rašelinu, vznikala tisíce let hromaděním a kvašením. Jedná se vlastně o rozložené organické zbytky bez přístupu vzduchu, které řadíme do čtvrtohor. Během ohromně dlouhého procesu tvorby rašeliny se do této hmoty dostalo pořádné množství cenných látek, ze kterých dnes můžeme čerpat to nejdůležitější. Rašelina působí na lidské tělo, pomáhá při onemocnění kloubů, léčí revmatické choroby a odstraňuje pocity napětí či stresu. To je pouze malý výčet výhod, které vám rašelina nabízí. Chcete-li své tělo zrelaxovat a užít si opravdový pocit lehkosti, vyzkoušejte koupele, které si snadno připravíte i doma. Rašelina koupelová vám pomůže se svalovou únavou po náročném sportu nebo po úrazech, kdy potřebujete rychlou a kvalitní regeneraci.

Možná máte pocit, že vám nějaké obyčejné bahno nemůže pomoci. Je třeba si ale uvědomit, že rašelina je složena ze stovek odumřelých rostlin, které přirozeně obsahují živiny, minerály, přírodní stopové prvky a další cenné látky. Mimo jiné je rašelina bohatým zdrojem tříslovin, vosků, enzymů a kyseliny humnové. Díky tomu se velmi rychle a efektivně vstřebává do pokožky, prokrvuje ji a má antibakteriální a detoxikační vlastnosti.

Prohřejte se

Rašelina je často vyhledávaným prostředkem pro prohřátí organismu nebo jako léčebný prostředek proti nervovému onemocnění. Poradí se ale i s dalšími zdravotními neduhy, které nás mohou trápit. Tak například se nemusíte bát sáhnout po rašelině v případě, že vás trápí artróza, onemocnění dýchacích cest, choroby trávicího traktu nebo urologické či gynekologické problémy. Díky rašelině zlepšíte stav své pokožky, urychlíte hojení ran a zmírníte lupénku, ekzémy či akné. Proto je rašelina koupelová doporučována jako součást pravidelné koupelové očisty těla. Stačí si napustit teplou lázeň a přidat koupelovou rašelinu dle návodu. Takto se s chronickými chorobami léčili již staří Řekové a střední Evropa je používáním rašeliny pověstná už více než dvě stě let!

Rašelinu by ale neměly používat osoby, které trpí srdečními a cévními onemocněními, po mozkových příhodách nebo těhotné ženy a onkologičtí pacienti. Pokud tedy nemáte zdravotní omezení, můžete si rašelinu vyzkoušet v pohodlí domova a přesvědčit se, jak kouzelná je. Rašelina koupelová je speciálně upravená tak, aby se rozpustila v teplé vodě a přinesla tak kýžený efekt odpočinku a relaxace. Ponořte se na 15 až 20 minut do vodní lázně a odpočívejte. Poté se pohodlně uložte na lůžku, přikryjte a odpočívejte. Právě v této fázi dochází k důležité látkové výměně a absorpci všech cenných látek.

Obávat se nemusíte ani ucpání odpadu ve vaně, protože rašelina pro domácí použití je vždy rozdrcena na drobné částečky, které vašemu odtoku nijak neuškodí. Nemyslete si ale, že po rašelině sahají pouze lidé trpící nemocemi. Známé celebrity označují výrobky z rašeliny jako báječný kosmetický prostředek pro celkové omlazení. Rašelina v neposlední řadě pomáhá hydratovat a regenerovat pokožku a zpomaluje také riziko tvorby vrásek.

Omládněte s rašelinou

Pokud dáváte přednost koupelové soli, vyzkoušejte vodní lázeň s rašelinovou solí. Koupelová sůl s rašelinou je skvělým prostředkem pro uvolnění a odpočinku po náročném dni. Díky krystalkům soli si můžete vytvořit i domácí peeling, který se krouživými pohyby dostane ještě hlouběji do pokožky a postará se o její vláčnost a mladistvý vzhled.  Zbavte se konečně únavy, svědivosti, napětí a svalové slabosti a užijte si pravidelnou koupel – přírodní kosmetika s rašelinou je ideální volba! 

Proč nakupovat u nás

Facebook

Odebírat newsletter

Jsme tu pro Vás

Zboží skladem
připravené pro Vás

Věrnostní program
každý nákup počítáme

Poštovné zdarma
při objednávce nad 1500kč

Bezpečný nákup
u nás vše důkladně hlídáme

Levné poštovné
poštovné už od 9 Kč !

 

Chcete dostávat 1x měsíčně zajímavé nabídky ?
Tak neváhejte přihlašte svůj email k odběru  a 
čerpejte výhody pro věrné zákazníky.

 775 448 775

Každý den 8 - 20 hod. jenom pro Vás

      Vám zaručuje...

Ten nejlepší a nejpohodlnější nákup.
Nebudete-li spokojeni,
vrátime Vám peníze!