Domů / Novinky / Jak vybrat kvalitní čaj?
Recenze Heureka
 

Jak vybrat kvalitní čaj?

Jak vybrat kvalitní čaj? - LéčivéMasti.cz ❀    Máme tady zimu a s ní přichází kromě koulovaček i dlouhé večery pod dekou s šálkem oblíbeného čaje. Víte ale, jak si vybrat kvalitní čaj a vyměnit tak několika minutové louhování pytlíku s čajem v dokonalý požitek? Zásadní je kvalita čaje i jeho samotná příprava. Jak na to Vám poradíme v tomto článku.

Sázejte na kvalitu

Pokud jste usoudili, že kvalitní čaj opravdu nenajdete v obyčejných sáčcích, je načase začít věnovat pozornost samotným lístkům sypaného čaje. Jedině tak poznáte skutečnou kvalitu. Lepší čaje jsou samozřejmě ty, jejichž lístky mají svůj původní tvar a nejsou tedy polámané. To platí například pro černé čaje. Kvalitní zelené čaje pak vybírejte takové, aby jejich lístky byly tmavě zelené, mnohdy až modré. Patříte-li mezi čajomilce bílých čajů, vyberte si z široké nabídky a přesvědčte se, že lístky jsou pokryty jemnými vlásky.

Investice do jakostního čaje se Vám vrátí hned po prvním doušku. Čajování najednou dostane zcela nový rozměr. A protože stále přibývá milovníků dobrého čaje, připravili jsme i my pro Vás široký výběr všech druhů čajů, kde si na své přijde opravdu každý. Kromě již zmiňovaných bílých, černých a zelených čajů můžete ochutnat i oblíbené ovocné čaje, které ocení malí i velcí nejen při snídani.

Bylinky pro Vaše zdraví

Velmi populární a vyhledávané jsou i bylinné směsi, které jsou namíchány tak, aby Vám pomohly bojovat s cukrovkou, usnadnily hubnutí nebo ulevily od stresu. Kvalitní čaj je dobré popíjet i pro klidný spánek nebo při vyšším krevním tlaku. Jestliže se stal čaj součástí Vašeho denního chleba, ale nepoužíváte čajová sítka, pak si můžete pořídit praktické porcované čaje, které jsou plněny jakostním sypaným čajem a na rozdíl od běžných pytlíkových čajů se pyšní vysokou kvalitou a čerstvostí.

Pro děti jsou dále připraveny speciální dětské čaje, které v sobě snoubí chuť oblíbeného ovoce. Jestliže chcete své blízké potěšit zajímavým dárkem, podívejte se na kvetoucí čaje, které jsou ručně vázané a po zalití vodou se z jednoduchých kuliček stanou krásně rozvité barevné květy. Při potížích vyzkoušejte i bylinné urologické čaje anebo ajurvédské čaje s obsahem cenných látek.

Kvalitní čaj = kvalitní příprava

Máte-li vybraný čaj, neméně důležitým krokem bude příprava. Samozřejmě se držte postupu, aby louhování nebylo příliš silné, což by mohlo ovlivnit chuť i barvu nálevu. Čajoví odborníci se shodují, že kvalitu samotného čaje ve finále ovlivňuje i použitá voda, která by neměla být příliš tvrdá. Pro posouzení výsledku po zajití čaje si pořiďte čajové nádobí, nejlépe pak průhledné skleničky nebo bílé šálky, díky nimž rychle poznáte barvu nálevu. Mimo to popíjení z tradičního čajového nádobí dá Vašemu odpolednímu šálku čaje zcela nový rozměr. Udělejte si i Vy z přípravy a popíjení čaje svůj rituál, který Vás přesvědčí o tom, že vůně, chuť i barva čaje jsou důležité aspekty pro dokonalý zážitek. Nasajte pozvolna vůni, nechte se zlákat plnou chutí a podpořte zdraví pravidelným popíjením kvalitního čaje.

Proč nakupovat u nás

Facebook

Odebírat newsletter

Jsme tu pro Vás

Zboží skladem
připravené pro Vás

Věrnostní program
každý nákup počítáme

Poštovné zdarma
při objednávce nad 1500kč

Bezpečný nákup
u nás vše důkladně hlídáme

Levné poštovné
poštovné už od 9 Kč !

 

Chcete dostávat 1x měsíčně zajímavé nabídky ?
Tak neváhejte přihlašte svůj email k odběru  a 
čerpejte výhody pro věrné zákazníky.

 775 448 775

Každý den 8 - 20 hod. jenom pro Vás

      Vám zaručuje...

Ten nejlepší a nejpohodlnější nákup.
Nebudete-li spokojeni,
vrátime Vám peníze!